ינואר 27, 2020

אפיקי שיווק דיגיטלי

מחפשים מקורות נוספים להכנסת לקוחות? רוצים לבחון אפיקי שיווק נוספים?

הדיגיטל והרשתות חברתיות כיום מלווים את רוב האנשים במציאת שירותים ומוצרים, לפיכך עסק שלא נוכח בדיגיטל כאילו לא קיים.במאמר הבא אעשה סדר באפיקי השיווק המרכזיים בדיגיטל והפופולריים בישראל.

חשוב להדגיש לכל עסק קיימים צרכים שונים במאמר הבא אסקר את אפיקי השיווק הקיימים אך כל עסק ואפיקי השיווק המתאימים לו.

נתחיל באחת הזירות המשמעותיות שקיימות באינטרנט- גוגל.

גוגל:

את גוגל ניתן לחלק לשני אפיקים גוגל אורגני וגוגל ממומן. לפני שאסביר על שני האפיקים הללו אדגיש ואומר כי קידום בגוגל מצריך אתר\דף נחיתה ברשותכם.

בהנחה וברשותכם אתר או דף נחיתה קיימים שני דרכים לקדם את העסק שלכם בגוגל.

קידום אורגני בגוגל:

קידום אורגני זה קידום שדורש עבודה רבה והתמדה לטווח הארוך, קידום אורגני מבוסס בעיקר על התוכן שנמצא באתר ומשופע מהרבה גורמים, במאמר הבא לא אעבור על הגורמים אלה אסביר ואומר שכל פעולה שאתם מבצעים באתרכם נראת על ידי גוגל וגוגל בוחר לדרג אותכם על פי הגורמים הללו.

קידום אורגני דורש עבודה רבה וזמן רב על מנת לראות תוצאות אך רוב התנועה המתבצעת דרך גוגל מגיעה דרך הקידום האורגני.

בכל חיפוש גוגל מוצגים התוצאות האורגניות ובחלק מהדפים מוצגים גם התוצאות הממומנות, כך זה נראה:

בחלק העליון המסומן באדום מוצגות התוצאות הממומנות ובחלק התחתון המסומן בירוק מוצגות התוצאות האורגניות.

ברור לנו שגוגל מעדיפה להציג בראשית הדף את התוצאות הממומנות אך נתונים מראים שמרבית הגולשים נמנעים מכניסה לתוצאות הממומנות ובוחרים דווקא בתוצאות האורגניות.

קידום ממומן בגוגל:

קידום ממומן מתבצע בפלטפורמת Google ads בה גוגל נותנת אפשרות להופיע במילות מפתח נבחרות עם מודעות מותאמות אישית, המחיר שגוגל גובה מושפע ממספר דברים בניהם:

האם המילה תחרותית?

כמה רלוונטית המודעה שלך לתחום?

והאם הגולשים מקליקים על המודעה שלך?

המחיר מתבצע על כל קליק שגולש ביצע למודעה שלך והגיע לאתר, פרסום בגוגל ממומן מביא תוצאות מהירות יותר אך לא לזמן הארוך ולא יציב למדי, כלומר התקציב שתקבע לגוגל יהיה התוצאות שתקבל בסופו של דבר.

בנוסף תוכלו לפרסם קמפיינים ברשת המדיה של גוגל- יוטיוב ושם תוכלו לפרסם פרסומות וידאו שיופיעו בתחילת הסרטונים, בנוסף מומלץ גם להעלאות תכנים לרשת המדיה אם יש.

קידום בפייסבוק:

אז גם בפייסבוק קיימים לנו מספר אפיקים, לא ארחיב על האפיק האורגני של פייסבוק מכיוון שזהו אפיק שמוכר היטב לכולנו פרסום דף ופוסטים בעמוד.

האפיק הממומן של פייסבוק צובר תאוצה רבה בשנים האחרונות מכיוון שזהו אפיק הנותן הרבה כלים למציאת קהל המותאם לעסק שלך.

פייסבוק גובה תשלום לפי מספר חשיפות של הפוסט המקודם, ונותנת להגדיל את החשיפה לקהל נוסף בעזרת מידע שנאסף על ידי המקדם.

קידום בפייסבוק יכול להיות מאוד רלוונטי להרבה עסקים המחפשים להגדל את החשיפה והמודעות לעסק וכמובן גם בשביל לייצר לידים מהירים.

פייסבוק מאפשר בנוסף לפרסם את אותם פוסטים במספר מקומות שונים הן בפייסבוק והן באינסטגרם והכל תחת פלטפורמה אחת של פייסבוק.

בנוסף בשני האפיקים הראשיים שדיברנו עליהם עד כה קיים קמפיין REMARKTING זהו קמפיין הנותן אפשרות להציג מודעות למשתמשים שביקרו באתר אך לא ביצעו המרה כלשהי ואותם נרצה להחזיר ולעניין בשירות שלנו שוב.

לסיכום, עלינו לבחון ולשקול בקפידה אלו אפיקי שיווק הכי מתאימים לנו ובאלו אנו רוצים להשקיע את מירב זמננו וכספנו, לאחר שבחרנו אפשר להתחיל להריץ קמפיינים ולבצע עבודה שתביא לנו לקוחות משתלמים וישנו את פני העסק שלנו לעסק פעיל בדיגיטל.

כמובן שיש אפיקי שיווק נוספים אם אתם מתעניינים באפיקים נוספים ותשמחו לדעת אלו אפיקים הכי מתאימים לעסק שלכם מוזמנים ליצור קשר ואעזור לכם בכל בעיה או שאלה.

crossmenu דילוג לתוכן