דצמבר 2, 2023

5 טיפים לבחירת שיטת תשלום אופטימלית לאתר האיקומרס שלך

שלום לכולם, שמי תומר ואני מומחה לפיתוח אתרי איקומרס. בחירת שיטת התשלום היא אחד ההיבטים החשובים ביותר בהקמת חנות מקוונת. בפוסט הזה אסכם לכם 5 טיפים מפתח לבחירת שיטת תשלום אופטימלית.

1. התאמה אישית לסוג העסק

כל עסק הוא שונה ויש לבחור שיטת תשלום המתאימה למוצרים, לקהל היעד ולמודל העסקי. לדוגמה, עסק המוכר מוצרים יקרים ירצה שיטות תשלום מאובטחות, בעוד עסק עם מוצרים זולים יעדיף שיטות פשוטות וזריזות.

2. מגוון אפשרויות תשלום

ככל שיש יותר אפשרויות תשלום, כך החנות נוחה ונגישה יותר ללקוחות. על פי סקר: 64% מהלקוחות נוטשים עגלה אם אין אפשרות המתאימה להם לתשלום. מומלץ בחנות אונליין לאפשר לכל הפחות 3-4 שיטות: כרטיס אשראי, PayPal, בנקים, אשראי ללא ריבית ועוד.

3. עלויות ועמלות

יש לבדוק מהן עמלות הסליקה של כל שיטת תשלום ומה הן העלויות עבור העסק. למשל, בתשלום בכרטיס אשראי יש עמלת סליקה של בין 2%-3%. גם בPayPal יש עמלה. חשוב לשקלל זאת במחירים או במודל העסקי.

4. ממשק משתמש נוח

בחרו שיטות תשלום שהאינטגרציה שלהן לאתר פשוטה, עם ממשק משתמש קל וברור. לדוגמה, שרת לתשלומים כמו טרנזילה המציעהפתרונות תשלום מגוונים עם ממשק ידידותי במיוחד הן ללקוח והן לבעל העסק.

5. בטיחות והגנה על המידע

ודאו כי שיטת התשלום מציעה הצפנת נתונים חזקה ואבטחת מידע ברמה הגבוהה ביותר. זו נקודה קריטית - שיטת תשלום לקויה יכולה לחשוף את פרטי הלקוחות ולגרום לנזק כלכלי ותדמיתי קשה.

שיטות תשלום פופולריות לאתרי איקומרס

כעת כשכבר הבנו מהם השיקולים העיקריים בבחירת שיטת תשלום, בואו נסקור מספר שיטות תשלום פופולריות ונפוצות בשוק הישראלי:

כרטיסי אשראי

האפשרות הנפוצה ביותר היא תשלום בכרטיסי אשראי כמו ויזה, מסטרקארד, ישראכרט ואמריקן אקספרס. מדובר בשיטה ותיקה ומוכרת ללקוחות. כדי לאפשר זאת צריך להתקשר עם חברת סליקה ולשלב את הפתרון שלה באתר.

PayPal

שירות תשלומים מקוון ותיק ואהוב מאוד על גולשים בעולם. מציע תשלום בכרטיס אשראי, העברה בנקאית ועוד. יתרונו הגדול הוא האמון והמוניטין שנבנו לו בקרב לקוחות במשך השנים.

תשלום בביט

אפשרות נוספת היא תשלום ישירות מהבנק באמצעות ביט. מדובר בתהליך פשוט ומהיר הן עבור הלקוח והן עבור בעל העסק. ניתן גם לשלב ביט בתור אמצעי תשלום משני.

בחירת ספק התשלומים

אחרי שבחרתם בשיטות התשלום הרצויות, השלב הבא יהיה לבחור ספק שיטפל בפתרונות התשלום עבור האתר שלכם. ישנם מספר שירותים מובילים כמו טרנזילה, משולם, שירותי סליקה של בנקים חברות אשראי ועוד.

שיקולים חשובים בבחירת ספק תשלומים:

  • עלויות ועמלות - ודאו כי העמלות הן הוגנות ותחרותיות
  • תמיכה טכנית - תמיכה זמינה במקרה של בעיות טכניות
  • מגוון אמצעי תשלום - ככל שיש יותר אופציות, כך טוב יותר
  • אבטחת מידע - ודאו סטנדרטים גבוהים של אבטחה והצפנה

עם ספק תשלומים איכותי ומקצועי הדרך להצלחה בטוחה יותר!

לסיכום


בחירת שיטת התשלום דורשת שיקול דעת והתאמה למודל העסקי הייחודי שלכם. עם זאת, באופן כללי מומלץ לאפשר מגוון רחב של שיטות תשלום בממשק משתמש ידידותי ואינטואיטיבי. שילבו זאת עם שיקולי עלות מול תועלת ווודאו כי פרטי הלקוחות מוגנים בצורה המיטבית. ההצלחה של העסק תלויה רבות בחוויית הקנייה והתשלום של הלקוח!

עוד שאלות לגבי פיתוח אתרי איקומרס? מוזמנים לפנות אליי במייל או בטלפון

וזהו, סיכמנו בפוסט את כל הנקודות החשובות ביותר בבחירת שיטות תשלום לאתר האיקומרס. מקווה שהמידע היה שימושי!

בהצלחה רבה! תומר

crossmenu דילוג לתוכן